• Dołącz do nas już teraz
  • Napisz do nas - poproś o założenie konta

Przegląd nowoczesnych urządzeń dla osób niepełnosprawnych

Przegląd nowoczesnych urządzeń dla osób niepełnosprawnych

Coraz więcej osób niepełnosprawnych stosuje nowoczesne urządzenia, które pomagają im pokonywać bariery architektoniczne. Wiele budynków oraz miejsc użyteczności publicznej nie jest dostosowanych do ludzi mających stałe lub czasowe kłopoty z chodzeniem. Są jednak urządzenia, które całkowicie eliminują tego typu problemy i sprawiają, że codzienne, normalne życie jest jak najbardziej możliwe, co dla osób chorych ma kolosalne znaczenie.

Schodołazy - najważniejsze informacje

Schodołazy są bezpiecznymi i prostymi w obsłudze urządzeniami, które pomagają pokonywać schody i sprawiają, że osoby z chwilowymi luby stałymi problemami z chodzeniem nie muszą cały dzień siedzieć w domu. Na rynku znajdują się różne warianty tego sprzętu (ich wybór powinien być uzależniony od rodzajów pokonywanych schodów). W przypadku modeli prostych ze spocznikiem najlepszą opcją są urządzenia gąsienicowe. Schodołazy kroczące świetnie sprawdzają się natomiast przy pokonywaniu stopni zabiegowych. Nie wiecie, jakie urządzenia będą odpowiednie w waszej sytuacji? Na szczęście to też nie jest żaden problem, ponieważ firmy sprzedające taki asortyment zawsze służą radą i pomocą.

Platformy – co warto o nich wiedzieć?

Trzeba podkreślić, że platformy dla osób niepełnosprawnych są maksymalnie bezpieczne, co potwierdza szereg certyfikatów. Urządzenia są również proste w obsłudze, a korzystanie z nich nikomu nie sprawi problemów. Platformy mogą być montowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Instalacja odbywa się również na słupkach samonośnych, do ściany lub przy użyciu obu tych opcji. Urządzenia poruszają się płynnie po torze krzywoliniowym albo prostym. Nie macie pojęcia, jaką platformę wybrać? Nie ma powodów do zmartwień, ponieważ ceniona i profesjonalna firma Lifts4U - która zajmuje się sprzedażą tych nowoczesnych urządzeń - oferuje kompleksową pomoc w aspekcie wyboru platformy oraz instalacji. Dzięki temu sprzęt będzie dopasowany pod kątem miejsca zamieszkania, funkcji dodatkowych czy ulubionego koloru. Specjaliści dokładnie wytłumaczą, jak korzystać z urządzenia, dlatego osoby mające stałe lub czasowe kłopoty z chodzeniem mogą być pewne, że użytkowanie platformy będzie komfortowe oraz w pełni bezpieczne.

Podnośniki dla niepełnosprawnych

Bardzo dużą popularnością cieszą się także podnośniki dla niepełnosprawnych, które sprawiają, że opieka nad ludźmi chorymi czy starszymi jest znacznie łatwiejsza. Kluczem do spełnienia powyższych kryteriów jest lekka konstrukcja, która pozwala przenosić daną osobę, mającą kłopoty zdrowotne, z jednego miejsca na drugie. Trzeba podkreślić, że podnośniki dla niepełnosprawnych nie wymagają użycia siły, dlatego opiekę może sprawować praktycznie każdy. Urządzenia te cechują się również maksymalnym bezpieczeństwem, łatwą obsługą oraz konserwacją, wytrzymałością na obciążenia, dużym udźwigiem oraz sprawną pracą. Producenci zadbali o każdy szczegół, dlatego urządzenia są bezawaryjne, a ich montaż błyskawiczny. Warto wiedzieć, że podnośniki odznaczają się nowoczesnym designem, co też pozytywnie wpływa na samopoczucie chorego.

Publikacja: | Autor: Julia Kamińska